Samen doen is beter

Eenrum MO20 nipt onderuit tegen Siddeburen MO20                                           

De voetbalsters van Eenrum MO20 openden zaterdag 6 september de competitie met een thuiswedstrijd tegen het sterke v.v. Siddeburen uit het gelijknamige dorp. De thuisclub speelde een goede wedstrijd en alhoewel het met 3-4 verloor stapte het wel met opgeheven hoofd van het veld gezien de inzet en het veldspel.

Eenrum startte tegen de zon in en leek heel goed te starten na 3 minuten. Manon Faber vond zus Anouk – die na een jaar afwezigheid wegens een blessure weer mee mocht doen – die op de keepster stuitte. In het tumult voor het doel wist Sophie Rozema de bal in het doel te werken. Helaas werd de goal op aangeven van de Siddeburen-grensrechter wegens buitenspel afgekeurd. De gasten lieten zich ook niet onbetuigd. Gelukkig stond keepster Rosa-Linde Meijer elke keer net op de juiste plaats om de bal te stoppen. Helaas wist Siddeburen in de 24e minuut wel door te breken en de stand op 0-1 te zetten. Eenrum gooide er van alles tegenaan om nog voor de rust gelijk te komen maar dat mocht helaas niet gelukken zodat de ruststand ook op 0-1 stond.
Na de rust speelde Eenrum met de zon mee en schiep het zich meerdere mogelijkheden. Echter het schortte aan de afwerking. Ook van de kant van Siddeburen wilde het vooreerst niet lukken maar in de 66e minuut stond het toch ineens 0-2. Vanaf de aftrap lag ook plotseling de 0-3 in het net daar Eenrum nog niet helemaal goed stond. Doch de thuisploeg liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en wist in de 72e minuut de aansluiting te vinden. Mila van Bolhuis kreeg de bal bij Anouk Faber die de 1-3 noteerde. Nu wilde de thuisploeg meer en kreeg dat ook in de 78e minuut. Wederom was Mila de aangeefster en Anouk de afmaakster: 2-3. Eenrum begon er meer in te geloven maar ook Siddeburen bleef goed doorgaan. Het lukte de gasten om in de 88e minuut weer uit te lopen naar 2-4. Maar de thuisploeg kwam nog éénmaal terug in de 92e minuut. Een schot van Anouk Faber raakte de paal waarna de Siddeburen-keepster de bal tot corner verwerkte. De genomen corner van Anouk Faber vloog in één keer in het doel: 3-4. Helaas was de resterende blessuretijd daarna te kort om alsnog gelijk te komen maar de gastdames waren duidelijk tevreden over de wedstrijd gezien de inzet en het spelbeeld. Als iedereen er de volgende keer weer is, zal er zeker meer in zitten te beginnen met de uitwedstrijd tegen SV De Heracliden komende zaterdag in Uithuizermeeden.
 
Eenrum MO20 – Siddeburen MO20 3-4 (0-1). 24. Siddeburen 0-1; 66. Siddeburen 0-2; 67. Siddeburen 0-3; 72. Anouk Faber 1-3; 78. Anouk Faber 2-3; 88. Siddeburen 2-4; 92. Anouk Faber 3-4.
Scheidsrechter: R. Wierenga (Kloosterburen)
Eenrum: Kawthar Aldougheim, Mila van Bolhuis, Manon Faber, Sophie Rozema, Rosa-Linde Meijer, Esther Hendriksen, Lenthe Solinger, Esmeé van Dijken, Anouk Faber, Baraa Aldougheim, Elien van der Klei.